Kogu suuõõs on kaetud limaskestaga. Sellel on erilises suuõõne keskkonnas mitmeid funktsioone, nagu kaitsmine, tunnetamine ja sekretsioon.
See link viib teid kolmandate isikute veebisaitidele, mis ei ole A. Menarini IFRi kontrolli all. See tähendab, et A. Menarini IFR ei vastuta nende veebisaitide sisu ega nende veebisaitide vahendusel tehtud ostude või muu tegevuse eest. Kolmandate isikute veebisaitide külastamine ja kasutamine toimub kasutaja enda vastutusel ja sellele kohaldatakse nende veebisaitide kasutustingimusi, mis tuleks hoolikalt läbi lugeda.
Meie suu on maitse- ja puutetundlik. Limaskest katab kogu suuõõnt.
Suuõõnt võib kirjeldada kui peeglit, mis väljendab inimese tervist. Tähtis on hoida seda tervena.
Suuõõne limaskest erineb selgelt ülejäänud nahast, sest see ei ole keratiniseerunud (sarvestunud). Selle asemel sisaldab suuõõne limaskest palju retseptoreid. Vajame neid maitse-, puute- ja temperatuuritundlikkuseks.
Suuõõne limaskest on hea verevarustusega. Limaskestaga on kaetud ka igemed. Ige katab lõualuud ja sisaldab palju kiude, mille abil kinnituvad hambad.
Suuõõnes leidub palju erinevat tüüpi baktereid, mis loovad tasakaalu terve suuõõne mikrofloora jaoks. Mõnikord, kui see tasakaal on häiritud, võivad mõned neist olla kahjulikud hammastele ja limaskestale. Sellised bakterid toodavad toksiine, mis ärritavad igemeid ja võivad põhjustada põletikku.
Suutervis on oluline igas vanuses inimeste elukvaliteedi jaoks. Suu limaskesta kahjustused võivad põhjustada ebamugavustunnet või valu, mis võib mõjutada igapäevaseid tegevusi nagu närimine, neelamine ja rääkimine.
Hea suuhügieen on tähtis selleks, et vältida suuhaavandite teket.